Meniu
Prenumerata

penktadienis, lapkričio 22 d.


Verslas
EKONOMIKOS ATSIGAVIMAS
Ekspertai siūlo leisti vėl dirbti augalų, drabužių parduotuvėms, galvoti apie lauko kavines
Vyriausybė pamažu galėtų lengvinti karantino sąlygas ir leisti kai kuriems verslams atnaujinti veiklą, sako BNS kalbinti ekspertai. Anot jų, „vadeles“ būtų galima atleisti ten, kur žmonės turėtų kuo mažiau kontaktų ir būtų saugūs, – pirmiausia kai kuriems prekybininkams, remonto dirbtuvėms ar lauko kavinėms. 
Verslas
UŽDARBIS
Vadinkime tai krize: kas laukia mūsų atlyginimų?
Jeigu įsisuks atleidimų karuselė, vėliau atgaivinti vartojimą, gamybą ir ekonomiką būtų daug sunkiau. Kokių priemonių imtis, kad to nenutiktų?
Finansai ir investavimas
LIETUVOS EKONOMIKA
Optimistinis „Swedbank“ scenarijus: Lietuvos ekonomika šiemet smuks 5 proc.
Dėl koronaviruso sukeltos krizės Lietuvos bendrasis vidaus produktas (BVP) šiemet trauksis 5 proc., tačiau maždaug tiek pat ekonomika paaugs kitais
Verslas
Euro penkmetis Lietuvoje: nebe priešas, dar ne draugas
Praėjo penkeri metai nuo euro įvedimo, bet pusė Lietuvos gyventojų bendros ES valiutos taip ir neprisijaukino
Komentarai
Nacionaliniai lietuvių vartojimo ypatumai
Vieno Lietuvos gyventojo faktinio individualaus vartojimo išlaidos, pašalinus kainų skirtumus, pernai pasiekė 90 proc. ES vidurkio, skelbia statistikos tarnyba „Eurostat". Pagal šį rodiklį, lietuviai aplenkė visas Vidurio ir Rytų Europos šalis, įskaitant Estiją, ir pasivijo Ispaniją. Kaip toks pasiekimas įmanomas, jei atlyginimai ir pensijos Lietuvoje yra mažesni nei daugelyje regiono šalių? Galbūt čia vertėtų prisiminti Aaron Levenstein citatą: „statistika yra kaip bikinis – tai, ką ji atskleidžia, sudomina ir intriguoja, bet tai, ką ji slepia, yra esmė".
Verslas
Pirmosios rudens kregždės pranašauja naujos recesijos tikimybę
Apie naują ekonomikos nuosmukį nuolat kalbėta nuo prieš dešimtmetį kilusio sunkmečio. Šįkart matoma daugiau nerimauti verčiančių ženklų, tačiau specialistai neprognozuoja, kad pasikartos tuometis krachas.
Verslas
Dėmesio, liftas nebeveikia: vytis Europos šalis Lietuvai tampa vis sunkiau
Sėkmingai pastaruosius keliolika metų augusi Lietuva nusikrato pigios šalies etiketės. Dabar reikės labai pasistengti, kad naujas įvaizdis nebūtų „stagnuojanti šalis“.
IQ Tema
Bado dieta2: pinigų mokykloms skiriama mažai, bet ir jie nusėda į infrastruktūrą
Lietuvos mokyklas pasiekia per mažai pinigų. Siūlymai juos efektyviau panaudoti taip pat sulaukia pasipriešinimo.
Komentarai
Kur veda akla meilė žemoms kainoms?
Kartą per pusmetį Europos Komisija visų Europos Sąjungos šalių gyventojams užduoda klausimą, kas juos labiausiai neramina. Šio „Eurobarometro" duomenimis, lietuviai akivaizdžiai išsiskiria iš kitų ES šalių piliečių, nes pagrindinis ir didžiausią nerimą lietuviams keliantis veiksnys yra... kainų augimas. Kiek pagrįsta yra tokia mūsų šalies gyventojų baimė?
Verslas
Reisas į aklavietę
Lietuvos transporto ir logistikos sektorius demonstruoja raumenis, tačiau didesniam spurtui trukdo bailūs politikai
IQ Tema
Turi pasą? Pasiimk eurų!
„Kodėl tiesiog neišdalijus visiems pinigų?“ – toks sprendimas mažinti skurdą pastaruoju metu įgyja vis daugiau pagrindimo ir susidomėjimo
Aktualijos
N.Mačiulis NT rinkoje nemato priežasčių griežtinti skolinimą
Banko „Swedbank“ vyriausiasis ekonomistas Nerijus Mačiulis teigia, kad šalies nekilnojamojo turto rinkoje perkaitimo požymių nematyti, todėl Lietuvos bankas neturi pagrindo
Komentarai
Lietuva tarp meilės ir nepriklausomybės nuo... alkoholio
Pasaulio sveikatos organizacijos bei kitų organizacijų duomenimis, Lietuva pagal suvartojamo alkoholio kiekį yra tarp pirmaujančiųjų pasaulyje. Akivaizdu, kad perteklinis alkoholio vartojimas yra gili ir skaudi mūsų šalies ekonominė bei socialinė problema. Kaip ją išspręsti?
Aktualijos
200 eurų lygiava
Galimybė sutvarkyti neefektyvią Lietuvos socialinės apsaugos sistemą pritaikius naują veiklos modelį skamba patraukliai. Ar tai įmanoma?
ŽYMA
NERIJUS MAČIULIS